8 komentarzy

 1. Bardzo malownicze i oryginalne, czekałam na fotę przekroju – ładny i kuszący, tak jak zresztą potrawa w całości.Fajnie, że tak krótko się piecze.

  • Bardzo mnie cieszy, że zdjęcia się podobają. I, zdecydowanie, czas przygotowania (i pieczenia) to jeden z większych plusów. Mam nadzieję, że będą smakowały.

   Dziękuję za odwiedziny.

 2. Tyle sie dzieje u Ciebie na blogu,że trudno za Tobą nadążyć.
  Mnie powaliła grypa jelitowa i dopiero dziś wracam do świata „żywych”,
  więc z trudem oglądam te pyszne zdjęcia i ciekawe potrawy.
  Scones kapitalne, już nie obiecuję nic , ani sobie ani innym,
  że na pewno to zrobię, bo jak piszesz wena przychodzi kiedy chce,
  a gdy już przyjdzie , to to co zrobione -zjedzone, albo zdjęcia nie takie
  jakich się oczekuje.
  Lubię wpaść do Ciebie po niebanalne pomysły.
  Pozdrawiam wiosennie

  • Ach, to teraz już wiem, co się z Tobą działo. Zaglądałam do Ciebie, a tam pusto, cicho, ale jakoś nie zdecydowałam się molestować Cię via mail. Może to i lepiej. Mam nadzieję, że zdecydowanie lepiej się czujesz. 🙂
   Ja też mam listę rzeczy, które chcę zrobić, obiecałam wypróbować czy, zwyczajnie, spodobały mi się – i nic. Czasu za mało. 🙂 Ale może wiosna nas wybudzi z tego niechciejstwa i zmęczenia.

   Pozdrawiam, Kubeczki 🙂

   • Miłe są takie deklaracje pamięci, mimo,że nie znamy się osobiście , to jednak trzeba przyznać,że internet już dawno się „uczłowieczył” i za każdym klikaniem wyobrażamy sobie jakoś tych , których czytamy i komentujemy.
    Wiosna , to taki szczególny czas, który daje wszystkim powera (ach te kolokwializmy !),
    niezależnie od wieku.
    Serdecznie Cię pozdrawiam Agnieszko.

 3. Są tak proste i szybkie w wykonaniu, że można się nimi raczyć nie tylko przy okazji niedzieli. 🙂 W Irlandii scones są bardzo popularne. Co prawda przepis jest inny (dodatek sody, rodzynki) i osobiście za nimi nie przepadam. Twoje bułeczki Agnieszko zapowiadają prawdziwą ucztę. 🙂
  Pozdrawiam Agnieszko. Danusia 🙂

  • Soda i proszek do pieczenia to właściwie to samo 🙂 Ale fakt, z oryginalnych przepisów angielskich czy irlandzkich nie wychodzą aż tak puszyste i zgrabne. Może to kwestia maki?
   Dziękuję za odwiedziny, Danusiu 🙂

   • Oba produkty mają właściwości spulchniające i pomagają w wyrastaniu wypieków, ale… Soda oczyszczona to głównie wodorowęglan sodu (węglan sodu). Ciasta rosną dzięki reakcji zasadowego wodorowęglanu sodu z kwasem, z której wytwarzają się pęcherzyki dwutlenku węgla. Do wspomnianej reakcji brakuje więc kwasu. Aby ciasto lepiej wyrosło, do wypieków z sodą należy dodać coś kwaśnego, np. sok z cytryny, ocet, mleko, śmietankę, czy maślankę. Proszek do pieczenia składa się z sody i regulatorów kwasowości, dlatego w tym wypadku nie potrzebujemy już kwasu do wyrośnięcia.
    Jednym słowem, jednak to nie jest to samo. Ja wyczuwam nawet różnicę w smaku wypieków na sodzie i na proszku. Właśnie dlatego irlandzkie scones mi nie smakują, bo są na sodzie. 😉
    Przepraszam Agnieszko za ten elaborat, mam nadzieję, że mi wybaczysz. 😉
    Pozdrawiam. Danusia. 🙂

Comments are closed.