27 komentarzy

 1. Zdarzyło mi się parę razy piec chleb na sodzie, ale nigdy nie pomyślałam o dodaniu czegoś zielonego. Nie spodziewałam się, że efekt może być tak spektakularny! Też byłoby mi szkoda go ukroić, ale te pęknięcia i wydobywająca się ze środka zieleń są boskie, właśnie dlatego bardzo nie lubię nacinania chleba.
  Krótko mówiąc – cudo!

  • Ja lubię dodawać dziwne rzeczy do ciast (chlebów, makaronów) i nie pierwszy raz dodawałam szpinak, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Myślę, że soda jakoś chemicznie magicznie zadziałała i stąd ten efekt.
   Ale fakt – spektakularny 🙂 Dziękuję, Daria 🙂

   P.S. Sztuczka z jajkami zadziała!

 2. Cudownie wygląda. Miałam w planach upiec w weekend zwyczajny chleb sodowy i chyba trochę plany zmodyfikuję, bo taki śliczny ten chleb. 🙂

 3. Cudownie, zielono, wiosennie.Zaskoczyłaś mnie totalnie znów, piekłam chleb szpinakowy, mam na blogu, ale ten bije mój na głowę. Upiekę za kilka dni, jadę na 4 dni klepać body do SPA i wracam z niecierpliwością, by upiec to szpinakowe cudo.Pozdrawiam .
  A tak na marginesie- grasz w zielone ? , bo ja gram – Ty masz zielone, a ja jeszcze nie mam, ale będę mieć!

  • Gram w zielone 🙂 Na Twoje zielone czekam z niecierpliwością.
   Muszę sobie zażyczyć na urodziny „klepanie ciała w spa”… tak wspomniałaś i mi się zamarzyło.

 4. A ja właśnie spełniam swoje życzenie imieninowe i razem z moim Małż(On) kiem będziemy wygładzać zmarszczki ciała i duszy ( kurczę nie wiem co ważniejsze) 🙂 pozdrawiam .
  Polecam taki sposób spędzania urodzin, imienin, to zdecydowanie lepsze od prezentowych durnostójek.

  • Bawcie się dobrze 🙂 Myślę, że te na duszy jednak ważniejsze (i trudniejsze do wygładzenia), ale fakt, świetny sposób na urodziny/imieniny.

  • Cieszę się, że się podoba. Naprawdę jeden z lepiej pokolorowanych wypieków 🙂 A w smaku zwykły, chlebowy, bez posmaku szpinaku. Polecam, bo i szybki i efektowny.

   Dziękuję za odwiedziny 🙂

 5. Piękny chleb!
  Mam tylko jedno pytanie: czy szpinak świeży można zastąpić mrożonym? Tak kombinuję, że wtedy trzeba by chyba odrobinę więcej mąki dać, albo mniej mleka.
  Pozdrawiam

 6. Zrobiłam ten chlebek i muszę przyznać, że efekt jest spektakularny. Już widzę jak będzie wyglądał na stole Wielkanocnym – i miny gości !
  Ciekawe jak by tak zamiast szpinaku zmiksować z mlekiem pomidory suszone. Też powinno fajnie wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *