15 komentarzy

 1. Totalnie mnie zaskoczyłaś tym przepisem, fajnie ,że przekazałaś przy okazji garść potrzebnej wiedzy , bo przede wszystkim zastanawiałam się, czy węgiel nie zmienia smaku, zapachu.
  Takie maleństwa są akurat do Twoich past kolorowych, pięknie , podziwiam. A z przepisu z pewnością skorzystam, ale w innej wersji, wkrótce będą na blogu. POzdrawiam

  • Właśnie brak wpływu na smak i zapach pieczywa był głównym kryterium przy poszukiwaniu barwnika. 🙂 Oczywiście, że uzywaj, a ja czekam z niecierpliwością na Twoje wypieki 🙂

 2. Łał, robią wrażenie. Aż otworzyłam buzię ze zdziwienia 🙂
  Zapisuję przepis – koniecznie muszę takie cudo upiec!

 3. Nie wpadłabym na zabarwienie bułeczek na czarno! Pomysł świetny! 🙂
  Muszę wypróbować patentu z węglem i zaszokować bliskich tak intensywnym kolorem 😀

  • Dziękuję!
   Farbowanie jedzenia ma szereg zalet, ale szokowanie rodziny i zachwyt dzieciaków są bezcenne. Powodzenia 🙂

 4. Przepis ostatnio przypomniał autor jakiegoś innego bloga, ale oto znalazłam oryginał i gratuluję patentu – jest świetny.

 5. kasi

  czy można zastąpić mąke orkiszową, np. mąką kokosową ? 🙂

  • Nie piekłam z mąką kokosową, jednak szybka inspekcja internetu daje podpowiedź, że w przypadku pieczenia nie należy przekraczać 20% zawartości mąki kokosowej. Czyli, jeśli chodzi Ci o wypiek bezglutenowy, to najlepiej użyć mieszanki chlebowej i piątą część zamienić na mąkę kokosową.
   Mąka kokosowa jest też bardziej tłusta, ale to w żaden sposób nie wpływa na koloryzację. Wypieki z dodatkiem tłuszczu mają nieco intensywniejszy kolor.

Comments are closed.